Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
93 %
1kmh
0 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
9 °
E diel, 29 Janar, 2023

Qëlloi Berishën, ja kush është autori që gjakosi ish-kryeministrin

spot_img

Lajme të ngjashëm

Është arrestuar protestuesi që qëlloi me grusht kreun e PD, Sali Berisha teksa po i bashkohej turmës së protestës në Bulevard.

Bëhet me dije se i riu që qëlloi me grusht Berishën është Gert Shehun, i cili tashmë ka rënë në prangat e policisë.

I riu Shehu ka hyrë në mes të turmës dhe e ka qëlluar me grusht në pjesën poshtë syrit. Menjëherë kanë ndërhyrë truprojat, të cilët kanë arritur ta ndalojnë si dhe e kanë dhunuar për disa çaste.

Autori i gjakosur është shoqëruar më pas nga mbështetësit e opozitës drejt selisë blu, ku më pas ka shkuar policia dhe ambulance në këtë seli. 31-vjeçari dyshohet se vuan nga probleme të shëndetit mendor, ndësa momentalisht ndohet te Trauma, ku do i kryhet skaneri për të parë gjendjen e tij pas goditjeve që mori.

Autori Gert Shehu

FOTO: Sali Berisha shfaqet i gjakosur në podium, “Shqiponjat” dhe ambulanca me urgjencë te selia e PD

FOTO: Sali Berisha shfaqet i gjakosur në podium, “Shqiponjat” dhe ambulanca me urgjencë te selia e PD

Më shumë


spot_img
spot_img