Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
78 %
0.5kmh
0 %
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
Mër
34 °
E shtunë, 31 Korrik, 2021

Qëllohet për vdekje gazetari, autorët e sulmuan teksa po hipte në motor

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një gazetar është qëlluar për vdekje në jug të Meksikës.

Mediet e huaja raportojnë se Gustavo Sánchez Cabrera u vra nga disa persona të armatosur, të cilët hapën zjarr ndaj tij, teksa ishte duke hipur në motor.

Sulmi ndodhi në rajonin jugor e Eastmust të Oaxaca. Gustavo Sánchez është gazetari i dytë i vrarë gjatë këtij viti në Meksikë.

Mediat lokale shkruajnë se Sánchez Cabrera më herët kishte deklaruar se kishte marrë kërcënime dhe në muajt e fundit.

Reporterët pa Kufij kërkuan një hetim të plotë mbi kërcënimet dhe sulmet që ai kishte raportuar më parë, lidhur me punën e tij si gazetar.

Më shumë

spot_img
spot_img