Qëllohet komisioneri në Shkodër

Publikuar tek: politike, më 07:28 21-06-2015 Qëllohet komisioneri në Shkodër

Pavarësisht thirrjeve të ndërkombëtarëve për të shmangur votimin familjar, me sa duket shqiptarët nuk i shmangen traditës ku me dorën e e kryetarit të familjes  hidhet vota edhe për pjestarët e tjerë.Vetëm një  orë pas hapjes së qendrave të  votimit, në fshatin  Bardhaj është mbyllur qendra e votimit , pasi është tentuar të votohet familjarisht. Momentalisht qytetarët nuk mund të futen të votojnë.

Për shkak të konflikteve në këtë qendër është goditur me grusht edhe një komisioner i Partisë Socialiste. Në një komunikim telefonik për "Newsbomb" burime  të Policisë së Shkodrës kunfirmuan se pas raportimit të incidentit menjëherë në vendngjarje kanë shkuar forcat e rendit. Mësohet se situata është vënë nën kotroll dhe votimimi po vijon normalisht.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013212203979492
array(1) { ["section"]=> string(37) "qellohet-komisioneri-ne-shkoder-14179" }