Tirana
overcast clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
71 %
2.6kmh
90 %
Sht
11 °
Die
12 °
Hën
11 °
Mar
9 °
Mër
10 °
E shtunë, 4 Dhjetor, 2021
spot_img

QË NË MËNGJES/ Atentat me silenciator në qendër të Tiranës, ‘shënjestra’ u plagos te Piramida, vdes në spital (FOTO)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ff63c22f65bb4c59eba82082480d4d2c

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar pak më parë në Tiranë, te Piramida. Viktimë ka mbetur shtetasi Behar Sofia. 

Paraprakisht bëhet me dije se si paosjë e të shtënave me armë ka persona të plagosur. Forca të shumta policie ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për zbardhjen e saj.

I plagosuri raportohet se ka marrë dy plumba nga një armë zjarri me silenciator. Ai është dërguar në spital dhe bëhet me dije se ka ndërruar jetë.

Blutë e Tiranës po punojnë për identifikimin e autorëve. Kanë qenë qytetarët ata që kanë njoftuar policinë për të plagosurin, pasi ai po kërkonte ndihmë.

Dyshimet se autorët kanë qëlluar me silenciator përforcohen më shumë dhe nga dëshmitarët, të cilët kanë thënë se nuk kanë dëgjuar zhurmë, vetëm kanë parë të plagosurin në rrugë.

Screenshot_4.jpg
Screenshot_5.jpg
Screenshot_6.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img