Qazim Sejdini nostalgjik, viziton fshatin ku nisi punë për herë të parë si mësues

Publikuar tek: aktualitet, më 09:10 20-01-2018 Qazim Sejdini nostalgjik, viziton fshatin ku nisi punë për herë të parë si mësues

Kryetari i bashkisë së Elbasanit ka vizituar fshatin Labinot-Katund, zonën ku për herë të patrë nisi punë si mësues.

Ai është takuar në këtë zonë me banorët e fshatit dhe është njohur nga afër me problemet e tyre. Një bashkëbisedim i gjatë ka qenë edhe më të rinjtë e shkollës së mesme , “11 Dëshmorët”.

Ai u ka bërë me dije nxënësve se kishte nostaligji për këtë fshat pasi për herë të parë ai ka dhënë mësim në këtë shkollë.

“ Që nga ajo kohë e largët , unë ruaj miqësi të ngushta më prindërit tuaj , që kanë qenë nxënësit e mi”- u shpreh Sejdini.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Policia aksion në mesnatë, ndalohet turku me ‘Porsche’ te Ushtari i Panjohur, shoqërohet menjëherë në komisariat (VIDEO)
‘E papranueshme, shpejtësi skëterrë”, BMW-ja nuk i bindet policisë në orët e vona, si e bllokojnë dy patrulla te sheshi ‘Shqiponja’ (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.013347864151001
array(1) { ["section"]=> string(87) "qazim-sejdini-nostalgjik-viziton-fshatin-ku-nisi-pune-per-here-te-pare-si-mesues-107248" }