Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Hën
14 °
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
E hënë, 18 Tetor, 2021
spot_img

Qarkullonte me pistoletë në BMW, pranga të “fortit” të Shkodrës (EMRI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një person u arrestua nga policia e Shkodrës sepse qarkullonte me pistoletë në makinën e tij.

Në pranga ra Briken Tuzi, 26 vjeç, banues në lagjen 10 Korriku, në Shkodër. Ai udhëtonte me automjetin tip BMW me targë AA 009 PH, ku pas kontrollit të ushtruar nga shërbimet e Policisë, iu gjet dhe u sekuestrua në cilësinë e provës materiale një armë zjarri Pistoletë e llojit “Browning”, të kalibrit 7.65mm.

Materialet i kaluan  Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprime të mëtejshme për  veprën penale “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit”.  

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img