Hapësire reklamuese

Aktualitet

Qarkullonte me makinë të blinduar, bllokohet “Benz-i” i Safet Bajrit në Shkodër

Shkruar nga Newsbomb
Qarkullonte me makinë të blinduar, bllokohet “Benz-i” i

Policia e Shkodrës ka bllokuar automjetin e shtetasit Safet Bajri pasi u kap duke qarkulluar me një automjet tip “Mercedes Benz” të blinduar.

Sipas policisë shtetasi Safet Bajri alias Safet Rustemi, banues në fshatin Dobraç, Shkodër, qarkullonte i papajisur me autorizim të lëshuar nga organi kompetent.

Pas bllokimit të automjetit pritet të nisin dhe procedurat e konfiskimit të automjetit.

Njoftimi:

Shërbimet e Policisë, gjatë zbatimit të planit të masave për parandalimin e kriminalitetit dhe për goditjen e paligjshmërive, në qytetin e Shkodrës, shoqëruan në ambientet e DVP Shkodër, një automjet të blinduar. 

Pas verifikimeve rezultoi se drejtuesi i automjetit, shtetasi S. B. alias S. R., banues në fshatin Dobraç, Shkodër, qarkullonte i papajisur me autorizim të lëshuar nga organi kompetent. 

Drejtuesit të automjetit iu vendos masë administrative, konform Kodit Rrugor, si dhe u zbatua masa plotësuese për bllokimin e automjetit tip “Mercedes Benz” dhe do nisin procedurat e konfiskimit.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese