Tirana
clear sky
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
81 %
0.5kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
23 °
Sht
22 °
Die
20 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

“Pyes veten se çfarë duhet të bëj”, Basha: Nuk pështyj tek bashkëpunimi im me Berishën në 16 vite

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i PD, Lulzim Basha gjatë fjalës së tij në foltore ka përmendur ish kryeministrin Sali Berishën, të cilin pak javë më parë e përjashtoi nga grupi parlamentar.

Basha u shpreh se nuk pështyn në 16 vite partneritet që ka pasur me Berishën. Ndër të tjera ai tha se mendon shpesh se çfarë duhet të bëjë që PD të jetë ende shpresë e shqiptarëve, duke shtuar se rruga për këtë ka nisur dhe se s’ka fuqi që ta ndalë.

“Unë nuk pështyj nga 16 partneritet dhe bashkëpunim me Sali Berishën dhe nuk dua të bëhem pjesë e këtij procesi që ty kaq shumë të eksiton.  Pyes veten time se çfarë duhet të bëj që ta bëj PD-në ende shpresën e shqiptarëve. Ajo rrugë ka nisur dhe atë rrugë nuk ka fuqi mbi tokë ta ndal. Nuk ka Zot që të shpëton”, i tha Basha Ramës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img