Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
73 %
0.5kmh
0 %
Mar
24 °
Mër
26 °
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
E martë, 30 Maj, 2023

“Putin të gjykohet për krime lufte”, Kremlini i përgjigjet Joe Biden: Deklaratë e papranueshme dhe e padenjë

Lajme të ngjashëm

Kremlini i është përgjigjur presidentit të SHBA, Joe Biden, i cili dje në një deklaratë tha se president rus, Vladimir Putin duhet të gjykohet për krime lufte.

Kremlini në një deklaratë tha se komentet ishin të papranueshme dhe të padenjë për një president të SHBA.

Duke folur me gazetarët në një telefonatë konferencë, zëdhënësi i Kremlinit Dmitry Peskov tha gjithashtu se SHBA-ja ka të ngjarë të vendosë sanksione të mëtejshme ndaj Rusisë.


Më shumë