Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
58 %
0.5kmh
0 %
Enj
24 °
Pre
24 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
29 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

Putin sfidon temperaturat, zhytet në ujë -20 gradë celcius për të nderuar Epifaninë (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

6266aa2cb067542cbd5a64510fc02132

Presidenti i Rusisë Vladimir Putin është zhveshur nga kostumi zyrtar hijerëndë dhe është zhytyr në ujin e acartë -20 gradë celcius për të nderuar festën ortodokse të Epifanisë.

“Shumë njerëz më kanë pyetur nëse Putin po merr pjesë në ceremoninë e Epifanisë. E dini, është tradita e tij. Ai mbetet besnik i zakoneve,” u tha gazetarëve zëdhënësi i tij, Dmitry Peshkov.

Sipas ritualit, Putini u zhyt tre herë në emër të Atit, Birit dhe Shpirtit të Shenjtë. Uji u bekua nga një klerik dhe vlerësohet të ketë fuqi mbrojtëse dhe shëruese.

Këto janë imazhet e para zyrtare të Putin duke u futur në ujin e akullt që nga 19 janari 2018, kur ai u pa duke bërë të njëjtin ritual.

Më shumë

spot_img