Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
35 %
5.1kmh
0 %
Die
5 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
6 °
Enj
7 °
E diel, 5 Shkurt, 2023

Putin po humb, trupat ukrainase e KONFIRMOJNË: Kemi marrë kontrollin e dy qyteteve të tjera

spot_img

Lajme të ngjashëm

Forcat ukrainase kanë rimarrë dy qytete në rajonin jugor të Khersonit  Davydiv Brid dhe Velyka Oleksandrivka, konfirmoi të martën Ministria e Mbrojtjes e Ukrainës.

Forcat ushtarake ukrainase u zhvendosën gjithashtu drejt Luhanskut të kontrolluar nga Rusia në lindje. Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, u shpreh se ka disa venbanime të reja të çliruaran ë disa rajone.

Ai shtoi se luftimet e ashpra vazhdojnë në shumë zona, mirëpo nuk dha më tepër detaje. Ndërkohë mësohet se trupat ukrainase janë duke përparuar drejt Detit të Zi.

Më shumë


spot_img

spot_img