Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
34 %
2.1kmh
0 %
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
36 °
Mar
37 °
Mër
36 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022
spot_img

Putin PARALAJMËRON Europën: Do të paguani çmim të lartë të energjisë, nëse Perëndimi bllokon naftën tonë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti rus Vladimr Putin ka paralajmëruar se Evropa do të paguajë një çmim të lartë për energjinë, nëse Perëndimi vendos një embargo ndaj naftës ruse.

Ai tha në një deklaratë për medie se bisedat për një embargo të mundshme kishin nxitur tashmë një rritje të çmimeve globale të naftës.

albsig

spring

Putin po fliste me shefat rusë të naftës dhe zyrtarët e qeverisë, në një dalje televizive, për ndikimin e sanksioneve perëndimore në industrinë e energjisë.

Udhëheqësi rus pretendoi se sanksionet, të cilat u vendosën pas pushtimit rus të Ukrainës në shkurt, ishin vendosur nga Perëndimi për arsye politike.

Por ai arriti në përfundimin se do të ishte e pamundur për disa vende evropiane, të cilat varen shumë nga energjia nga Rusia, të shmangin plotësisht naftën ruse.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img