Tirana
clear sky
16 ° C
16 °
16 °
72 %
2.1kmh
0 %
Die
26 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
19 °
Enj
20 °
E diel, 9 Maj, 2021
spot_img

Putin mund të jetë president deri në vitin 2036!

spot_img

Lajme të ngjashëm

Këshilli i Federatës ruse ka miratuar një ligj, i cili lejon Valdimir Putinin të kandidojë përsëri në zgjedhjet presidenciale.

Ky rregull do të lejojë që kreu aktual i shtetit të kryejë atë funksion edhe për dy mandate.

Gjithashtu nëpërmjet këtij ligji çdo shtat rus moshën 35 vjeç, i cili ka qëndrim të përhershëm në vend për të paktën 25 vjet dhe nuk ka dhe nuk ka pasur kurrë leje shtetësie ose qëndrimi në një shtet tjetër, mund të kandidojë për postin e presidentit të Rusisë.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img