Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
E shtunë, 25 Qershor, 2022
spot_img

Putin i shqetësuar: Zgjerimi i NATO-s problem për Rusinë, do të ketë një reagim nga Moska

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti Vladimir Putin është shprehur se Rusia nuk ka asnjë problem me Finlandën dhe Suedinë, por se zgjerimi i infrastrukturës ushtarake në territorin e tyre do të kërkonte një reagim nga Moska.

Duke folur për zgjerimin e NATO-s në një samit të Organizatës së Traktatit të Sigurisë Kolektive (CSTO) të udhëhequr nga Rusia, Putin tha se është një problem për Rusinë, teksa shtoi se zgjerimi i NATO-s është në interest ë SHBA-së.

albsig

spring

Presidenti gjithashtu tha se Rusia duhet t’i kushtojë vëmendje të madhe atyre që ai thotë se janë planet e NATO-s për të rritur ndikimin e saj global.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img