Tirana
few clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
28 %
9.3kmh
20 %
Mar
10 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
16 °
Sht
14 °
E martë, 28 Mars, 2023

Putin humb një tjetër KOLONEL të lartë, 43 -vjeçari u qëllua për vdekje gjatë luftimeve të ashpra në Donbas

Lajme të ngjashëm

Një tjetër kolonel i presidentit rus Vladimir Putin është vrarë gjatë luftimeve në Ukrainë.

Koloneli Vitaly Slabtsov, 43 vjeç u vra gjatë një operacioni special në Donbas, megjithëse nuk janë zbuluar shumë detaje në lidhje me vdekjen e tij. Slabstov është figura më e fundit ushtarake ruse e profilit të lartë që është vrarë.

Të paktën tetë kolonelë të tjerë rusë besohet se janë vrarë gjatë luftës në Ukrainë.

Funerali i Slabtsov u mbajt në Ryazan në Rusinë qendrore, shtëpia e parashutistëve rusë. Trupi i tij u vendos në një arkivol të mbyllur, gjë që tregon se ai kishte pësuar dëmtime të mëdha në fytyrë dhe trup gjatë bombardimeve.

Më shumë