Hapësire reklamuese

Bota

Putin HAKMARRËS, bën PARALAJMËRIMIN: S'do ndalemi, ja kë do bombardojmë

Shkruar nga Newsbomb
Putin HAKMARRËS, bën PARALAJMËRIMIN: S'do ndalemi, ja

Qeveria ukrainase denoncoi se në tetë sulmete fundit ruse jan përdorur më shumë se një mijë raketa për të shkatërruar strukturat energjitike të vendit.

"Këto sulme përfaqësojnë goditjen më të madhe ndaj rrjetit elektrik që njerëzimi ka parë ndonjëherë", thanë ata.

Si duket presidenti rus s'ka ndërmend të ndalet pasi paralajmëroi se ata do të vijojnë të bombardojnë infrastrukturat energjitike në Ukrainës.

Putin tha se ishte Kievi ai që goditi i pari infrastrukturën, prandaj dhe ata do bombardojnë edhe më shumë qytetin dhe infrastrukturat e tyre.

“Forcat ruse do të vazhdojnë të synojnë infrastrukturën në Ukrainë. Kiev ishte i pari që goditi infrastrukturën, siç është ura e Krimesë", tha Putin.

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese