Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
44 %
1kmh
40 %
Enj
13 °
Pre
11 °
Sht
10 °
Die
7 °
Hën
7 °
E enjte, 2 Shkurt, 2023

Putin HAKMARRËS, bën PARALAJMËRIMIN: S’do ndalemi, ja kë do bombardojmë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Qeveria ukrainase denoncoi se në tetë sulmete fundit ruse jan përdorur më shumë se një mijë raketa për të shkatërruar strukturat energjitike të vendit.

“Këto sulme përfaqësojnë goditjen më të madhe ndaj rrjetit elektrik që njerëzimi ka parë ndonjëherë”, thanë ata.

Si duket presidenti rus s’ka ndërmend të ndalet pasi paralajmëroi se ata do të vijojnë të bombardojnë infrastrukturat energjitike në Ukrainës.

Putin tha se ishte Kievi ai që goditi i pari infrastrukturën, prandaj dhe ata do bombardojnë edhe më shumë qytetin dhe infrastrukturat e tyre.

“Forcat ruse do të vazhdojnë të synojnë infrastrukturën në Ukrainë. Kiev ishte i pari që goditi infrastrukturën, siç është ura e Krimesë”, tha Putin.

 

Më shumë


spot_img

spot_img