Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
35 %
1.5kmh
0 %
Mër
37 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
35 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Putin dhe Merkel diskutojnë prodhimin e përbashkët të vaksinave kundër Covid-19

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

edf1d00621bb851989fa8a13d498e57d

Presidenti rus Vladimir Putin dhe kancelarja gjermane Angela Merkel kanë diskutuar mundësinë e prodhimit të përbashkët të vaksinave të koronavirusit në një bisedë telefonike.

“Çështjet e bashkëpunimit në luftën kundër pandemisë së koronavirusit janë diskutuar duke e vënë theksin në perspektivat e mundshme për prodhimin e përbashkët të vaksinave”, thuhet në një deklaratë të Kremlinit.

Rusia dhe Gjermania kohët e fundit kanë filluar vaksinimet masive për të frenuar përhapjen e koronavirusit dhe për të shmangur rivendosjen e bllokimeve në të gjithë vendin.

Gjermaina ka filluar vaksimin masiv me vaksinën kundër koronavirusit Pfizë, ndërsa Rusia ka hedhur në qarkullim masiv vaksinën e saj Sputnik V.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img