Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
30 %
4.1kmh
0 %
Hën
2 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
10 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Pushuesit kanë braktisur restorantet, ja çfarë thonë pronarët

spot_img

Lajme të ngjashëm

Nëse bën një vëzhgim nëpër plazhet e jugut të Shqipërisë, do të vini re, se restorantet përreth tyre janë bosh.

Pushuesit kanë braktisur restorantet. Për këtë fenomen, shkruan edhe gazetari Leonard Bakillari i cili referuar pronarëve, thotë se njerëzit nuk kanë para mjaftueshëm për të përballuar çmimet në restorante.

“Në Himarë dhe zonat përreth verej një fenomen ndryshe nga një vit më parë. Pushuesit kanë braktisur restorantet. Ka pafund të tillë qe i sheh bosh në çdo orë të ditës dhe të natës. Pronarët e tyre thonë se njerëzit nuk kanë të ardhura mjaftueshëm për të përballuar ngrënien në restorant. Mendoj se arsyeja ështe cilësia dhe çmimi që ofrohet. Dhe shumë mirë bëjnë që i kanë braktisur, ndoshta ju kthehet në mësim kjo gjë”, shkruan Bakillari.

Epo le të shpresojmë për reflektim.

Më shumë


spot_img

spot_img