Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
75 %
3.6kmh
0 %
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
17 °
E martë, 28 Mars, 2023

Pushtimi rus ndaj Ukrainës, Meta mbledh sot Këshillin e Sigurisë Kombëtare

Lajme të ngjashëm

Rusia nis pushtimin e Ukrainës, Meta mbledh sot Këshillin e Sigurisë Kombëtare në ora 17:30

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta do të mbledhë sot Këshillin e Sigurisë Kombëtare. Bëhet me dije se mbledhja do të nisë rreth orë 17:30.

“Pas agresionit rus në Ukrainë, Presidenti i Republikës Ilir Meta mbledh sot Këshillin e Sigurisë Kombëtare në ora 17:30. 🇦🇱”thuhet në njoftim.

Kujtojmë që kjo mbledhje e presidentit me Këshillin e Sigurisë Kombëtare vjen pas sulmit të Rusisë herët në mëngjes mbi Ukrainën, ku deri më tani raportohet për rreth 50 të vdekur dhe dhjetëra-qindra të tjerë të plagosur.

Më shumë