Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
30 °
Mër
28 °
Enj
20 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Pushteti i ri lokal, konstituohet një tjetër Bashki e majtë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i ri i Bashkisë së Selenicës Pëllumb Binaj mori sot zyrtarisht mandatin e drejtimit të pushtetit lokal në Selenicë.

Në ceremoninë e betimit të tij dhe konstituimit të Këshillit Bashkiak të Selenicës, ishte i pranishëm drejtuesi politik i socialistëve të qarkut të Vlorës dhe ish-ministri i Transporteve dhe Infrastrukturës Damian Gjiknuri.

Ditën e sotme u konsitutan dhe këshillat bashkiakë në Delvinë dhe Vorë.

Më shumë

spot_img