Hapësire reklamuese

Politikë

“Pushkatim pa gjykim”, Braçe për 21 Janarin: Prokuroria e Tiranës mban dosjen peng

Shkruar nga Newsbomb
“Pushkatim pa gjykim”, Braçe për 21 Janarin: Prokuroria

Deputeti i PS, Erion Braçe ka kujtuar “21 Janarin”, ku plumbat i morën jetën 4 protestueve në mes të Bulevardit “Dëshmorët e Kombit”.

Braçe ka bërë një postim të gjatë në rrjetet sociale, ku shkruan se për gjakun e deredhur duhet të bëhet drejtësi.

E teksa flet për drejtësinë e munguar në lidhje me protestën e përgjakshme, Braçe shkruan se Prokuroria e Tiranës vijon të mbajë peng dosjen dhe të refuzojë çdo provë dhe sugjerim. Ndër të tjerë ai shkruan se pavarësisht se sa dhe se kush hynë në burg, nëse nuk vendoset drejtësi për çështjen e 21 Janarit, atëherë në vend nuk mund të ketë drejtësi.

Postimi i plotë i Braçes:

GJAKU NUK ESHTE UJE!

GJAKU NUK BEHET UJE!

GJAKU DUHET TE BEHET #DREJTESI!

#21JANARI NUK ESHTE NJE DITE E ZAKONSHME;

ESHTE NJE DITE E PERGJAKSHME!

Shteti, Qeveria, Forca te Armatosura dhe nen KOMANDE TE SAJ, ne nje ZINXHIR URDHRASH ne ZINXHIRIN KOMANDUES TE SHTETIT, PUSHKATUAN PA GJYQ, permes perdorimit te FORCES VDEKJEPRURESE, KATER PROTESTUES-ZIVER VEIZIN, HEKURAN DEDEN, FAIK MYRTAJN, ALEKS NIKEN, protestues paqesor e te pa armatosur!

EDHE KY VIT NISI PA DREJTESI PER TA!

Vjet GJYKATA E TE DREJTAVE TE NJERIUT, vendosi ti kerkoj DREJTESISE SHQIPTARE-HETIM TE PLOTE DHE EFEKTIV TE ZINXHIRIT KOMANDUES TE SHTETIT TE PERFSHIRE NE VRASJE!

ASGJE NUK KA NDODHUR!

Prokuroria e Tiranes VIJON TE MBAJ DOSJEN PENG dhe te refuzoj cdo prove, cdo sugjerim, cdo vendim-perfshire VENDIMIN E GJYKATES EVROPIANE, PER TE HETUAR ZINXHIRIN KOMANDUES TE SHTETIT;

Pra;

AS HETON PUSHKATIMET E ZINXHIRIT KOMANDUES TE SHTETIT, AS LESHON DOSJEN E KOPETENCEN MBI TE!

Eshte nje tmerr qe ky prokurori e konsumon me ze te ulet qe mos ta degjoj Sali Berisha!

Nderkohe;

PO MINON CDO PERPJEKJE NE KETE VEND PER TE PATUR DREJTESI TE DREJTE, TE BARABARTE DHE EFEKTIVE!

Eshte e thjeshte;

TE SHKOJ KUSH TE DOJE NE BURG, NESE NUK HETOHET ZINXHIRI KOMANDUES I SHTETIT, PERFSHIRE NE VRASJEN E KATER PROTESTUESVE NE 21 JANAR,

KY VEND MUND TE KETE GJITHCKA, POR JO DREJTESI!

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese