Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
28 %
1.5kmh
0 %
Enj
24 °
Pre
24 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
31 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

Punonte në fermë kanabisi, arrestohet shqiptari në Britani, si tentoi të arratisej (EMRI-FOTO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

ccf0360a4cb8433db8525a6f0ee4ff67

Drilon Kucana ka rënë në prangat e policisë britanike, pasi punonte në një fabrikë kanabisë.

Mediat e huaja bëjnë me dije se i riu është arrestuar teksa kishte tentuar të largohej duke u hedhur nga dritarja e shtëpisë së tij, ku mbeti edhe i plagosur.

“Prona tre katëshe ishte shndërruar në një fermë kanabisi “të ndërtuar profesionalisht”, tha prokurorja Claire Pickthall.

Në fabrikën e kanabisit kishte 330 bimë dhe shqiptari pranoi se kishte prodhuar lëndë narkotike që kapnin vlerën 24.000 paund.

Gjykatësi Daniel Ëilliams caktoi arrest me burg për 6 muaj për Kucanën.

Më shumë

spot_img