Tirana
overcast clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
87 %
1.5kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
10 °
Die
10 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

Punonjësja I PREU SINJALIN/ INCIDENT në komisionin e “25 Prillit”, revoltohet Alibeaj: Garda nxirreni jashtë! Do të të çoj për ndjekje penale (DEBATI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Incident në Komisionin Hetimor Parlamentar për zgjedhjet e “25 Prillit”, kryetari Enkelejd Alibeaj përplaset me punonjësen e Kuvendit Lefterie Luzi.

Anëtari i Komisionit, Gazment Bardhi ka qenë duke denoncuar çështjen e “patronazhistëve”, kur një punonjëse e Kuvendit ka hyrë në sallë dhe ka nisur të debatojë me Alibeajn.

Kyu i fundit ka kërkuar nga Garda që punonjësja të nxirret jashtë. Shkak për incidentin është bërë ndërprerja e sinjalit të komisionit, pasi anëtarët e Partisë Socialiste u larguan nga salla.

“Mos prish mbledhjen dil jashtë. O zonjë, je duke shkelur totalisht ligjin. Do të të çoj në ndjekje penale ty dhe këdo tjetër. Garda, zonja nuk është deputete, ju lutem nxirreni nga salla. Nuk është deputete dhe ka marrë vërejtje nga kryetari i Komisionit. Garda, nxirreni përjashta zonjën në sallë”, është shprehur Alibeaj.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img