Tirana
light rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
75 %
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
24 °
Sht
24 °
E martë, 30 Maj, 2023

Punonjësit e OSHEE zbulojnë “shtëpinë e barit” në Krujë, policia shpall në kërkim pronarët

Lajme të ngjashëm

Punonjësit e OSHEE në Krujë në vazhdën e kontrolleve intensive për minimizimin e humbjes së energjisë elektrike kanë konstatuar në fshatin Derven një ambient të përshtatur për kultivimin e kanabisit.

Në momentin që kanë konstatuar banesën, punonjësit kanë njoftuar menjëherë policinë.

Si pasojë janë shpallur në kërkim shtetasit H.Xh dhe B. Xh, pronarë të kësaj shtëpie pasi në të nuk banonte njeri.

Gjithashtu janë gjetur dhe sekuestruar mbi 100 bimë kanabis sativa që rritej nëpër vazo.

OSHEE Krujë i bën thirrje të gjjthë qytetarëve që të raportojnë dhe denoncojnë çdo rast të tillë apo çdo lloj kundravajtje në mënyrë që të minimizohen humbjet në rrjet.


Më shumë