Hapësire reklamuese

Aktualitet

Punonjësi u rrëzua nga struktura metalike, arrestohet drejtuesi teknik në Elbasan

Shkruar nga Newsbomb
Punonjësi u rrëzua nga struktura metalike, arrestohet drejtuesi teknik

Një 45-vjeçar është rrëzuar nga një strukturë metalike, gjatë kohës që kishte qenë duke punuar në një firmë për përpunimin e hidrokarbureve, në fshatin Balldren.

Policia e elbasanit ka arrestuar një 71-vjeçar me detyrë drejtues teknik në firmën e hidrokarbureve në të cilën ishte punësuar shtetasi F. M. 45 vjeç.

71-vjeçarri që u arrestua në flagrancë akuzohet për veprën penale "Shkelja e rregullave të mbrojtjes në punë".

Njoftimi i policisë:

Në vijim të informacionit paraprak të dhënë mbrëmë, për shtetasin F. M., 45 vjeç, që ishte paraqitur në spital, për të marrë mjekim, pasi ishte rrëzuar nga një strukturë metalike, gjatë kohës që kishte qenë duke punuar në një firmë për përpunimin e hidrokarbureve, në fshatin Balldren, informojmë se në vijim të veprimeve hetimore dhe procedurale për zbardhjen e rrethanave të këtij rasti, specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Elbasan arrestuan në flagrancë për veprën penale "Shkelja e rregullave të mbrojtjes në punë", shtetasin:

F.P., 71 vjeç, banues në Tiranë, me detyrë drejtues teknik në firmën e hidrokarbureve në të cilën ishte punësuar shtetasi F. M., i cili vijon të jetë në kujdesin e mjekëve.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese