Punonin turn i tretë në fabrikën e këpucëve, në mëngjes 7 gra përfundojnë në spital

Publikuar tek: aktualitet, më 09:12 31-05-2017 Punonin turn i tretë në fabrikën e këpucëve, në mëngjes 7 gra përfundojnë në spital

7 punonjëse të një fabrike këpucësh në Krujë kanë përfunduar në spital mëngjesin e ditës së sotme.

Dyshohet se gjatë natës, ndërsa punonin turn i tretë ato janë helmuar në ambientet e brendshme të fabrikës që ndodhet në fshatin Bupq.

Mësohet se punonjëset kanë paraqitur probleme me frymëmarrjen dhe kanë patur marramendje, ndërsa dyshimet e para të kësaj situate lidhen me substancat tretëse në fabrikë.

Gratë janë momentalisht në spitalin e Krujës dhe janë nën kujdesin e mjekëve.  

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Përfshirja e administratës në fushatë, ministria e Arsimit nis verifikimin për 3 raste
I zënë pritë teksa dhe e dhunojnë kur po kthehej në banesë, në gjendje të rëndë 25-vjeçari »
Article Logic
Execution time: 0.011961936950684
array(1) { ["section"]=> string(88) "punonin-turn-i-trete-ne-fabriken-e-kepuceve-ne-mengjes-7-gra-perfundojne-ne-spital-80631" }