Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
42 %
1.5kmh
0 %
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Punonin në fermën e kanabisit, arrestohen dhe dënohen dy shqiptarët në Angli (FOTO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Dy shqiptarë janë arrestuar nga policia britanike, pasi u kapën në një fermë kanabisi në zonën e Cathays. Edjon Demo, 25 vjeç dhe Aljon Bufi, 33 vjeç, u kapën brenda fermës së kanabisit, në të cilën ishin kultivuar 337 bimë kanabis. 

Gjatë kontrollit, policia zbuloi bimët narkotike, të cilat shqiptarët i kishin ndarë në 3 dhoma, ndërsa në një dhomë tjetër gjetëm kanabis të tharë, gati për paketim.

Dy shqiptarët i thanë policisë se kishin mbërritur në Angli dy ose tre javë më parë nga Shqipëria dhe ishin transportuar në Cardiff, aty ku ndodhej fabrika e kanabisit.

Ata pretenduan se ishin dërguar vetëm për të ruajtur bimët dhe se nuk kishin dijeni se kush e kishte ngritur fermën e kanabisit. Eljon Demo dhe Aljon Bufi u dënuan secili me 16 muaj burg.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img