Tirana
clear sky
-2.5 ° C
-2.5 °
-2.5 °
50 %
2.6kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
6 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

Punoni në të zezë apo jeni pa punë? Ahmetaj: Ja kush përfiton

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministri Ahmetaj në një lidhje direkte për gazetarin Sokol Balla, sqaroi se si do të veprohet me personat që punojnë në të zezë apo njerëzit e papunë të bllokuar në shtëpi si pasojë e pëndemisë së koronavirusit.

Ministri Ahmetaj tha se ata do të trajtohen me ushqime dhe për këtë ka nisur tashmë një operacion humanitar.

“Kjo është pjesë e operacionit humanitar, po ju them se cfarë ndihmash ju pjapim ne këtyre familjeve, cfarë lloj ndihme ju jep shteti. Janë 77 mijë e 877 familje me ndihmë ushqimore, 21 mijë e 625 me ndihmë mjekësore si dhe ndarja e pensioneve. Ju duhet të dini që informaliteti është skllavëri. Ndaj iu referova operacionit humanitar ku familjet marrin pako të herë pas herëshme. Rezerva e shtetit ka sot 20 mln dollarë për të blerë ushqime për pako”, sqaroi ai.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img