Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
88 %
1kmh
0 %
Pre
19 °
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
23 °
E premte, 2 Qershor, 2023

“Punon në llogari të një grupi kriminal”, KLP nis shqyrtimin për prokurorin Ndoja pas akuzave të Ramës

Lajme të ngjashëm

Këshilli i Lartë i Prokurorisë nis shqyrtimin për prokurorin e Durrësit Arjan Ndoja, pas akuzave të kryeministrit Edi Rama se punon për llogari të një grupi kriminal në Durrës.

KLP do të shqyrtojë nëse Ndoja ka kryer apo jo shkelje ligjore.

Kujtojmë se kryeministri Edi Rama foli ashpër në seancën parlamentare të së enjtes për prokurorin dhe më pas zëvendës-kryeministri Erion Braçe zbuloi emrin.

Ndoja është vënë në shënjestër të krerëve të qeverisë pas akuzave të ngritura ndaj drejtorit të Kadastrës së Durrësit Liridon Pula për shpërdorim detyre.

Braçe pretendon se prokurori e ka kërcënuar Pulën të jepte dorëheqjen para se të kallëzohej penalisht.


Më shumë