Tirana
scattered clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
1.5kmh
40 %
Die
23 °
Hën
24 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
24 °
E diel, 2 Tetor, 2022

Punoi disa vite edhe në Shqipëri, ambasada italiane mesazh ngushëllimi për ambasadoren që humbi jetën tragjikisht: Miqtë shqiptarë ende të kujtojnë me mall

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja italiane në Australi, Francesca Tardioli, humbi jetën ditën e sotme pasi u rrëzua nga një ballkon në qytetin e saj të lindjes, Foligno.

Në lidhje me këtë ngjarje të rëndë ka reaguar edhe ambasada e Italisë në Shqipëri, pasi Tardioli për disa vite puni në vendin tonë në konsullatën italiane.

Në reagimin e ambasadës thuhet se ajo ishte një diplomate shumë e mire, të cilën shqiptarët ende e kujtojnë me mall.

Postimi i ambasadës:

Mirupafshim Françeska!

Ju ishit një diplomate shumë e mirë, gjithmonë në shërbim të vendit me inteligjencë, aftësi dhe karakter të fortë. Edhe pse ka kaluar shumë kohë nga vitet e tua në “Vendin e Shqiponjave”, miqtë shqiptarë ende të kujtojnë me mall. Do të na mungosh.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img