Punimet nga OSHEE, këto janë zonat që do të mbeten pa energji elektrike në Tiranë

Publikuar tek: ekonomi, më 08:04 28-07-2017 Punimet nga OSHEE, këto janë zonat që do të mbeten pa energji elektrike në Tiranë

OSHEE viojon punën me intensitet për përmirësimin e rrjetit energjitik, e për pasojë disa zona në kryeqytet do të mbeten pa drita gjatë ditës së sotme.

Në njoftimin e mëposhtëm do të gjeni zonat që do të kenë ndërprerje të energjisë për disa orë, për shkak të riparimeve në rrjet.

NJOFTIMI I OSHEE

Në kuadër të investimit për “Montimi celave te automatizuara” (kabina me telekomandë) dhe vendosjes se rrjetit të ri 20 kV, sot datë do të punohet në:

- kabinën "Sami frasheri 2" dhe për këtë arsye, do të stakohet energjia nga ora 9.00 deri në 14 .00. Zona pa energji: pjesërisht rruga "Sami Frashëri"

- kabinën "Xibraku", nga ora 09.00 deri në 11.00, dhe zonat që mbeten pa energji gjatë këtij intervali janë: Bar Restorant "Xibraku", zona përreth deri te një pjesë e "Rrugë së Elbasanit".

Gjithashtu në kuadër të planit për mirëmbajtjen e rrjetit dhe rritjen e sigurisë në furnizim, do të kryhet remont në:

- fiderin e Rinasit dhe zonat që mbeten pa energji janë fshati Rinas dhe rethinat, Gjec Fushe dhe Nikel.

- fiderin 146 të N/St Valias dhe zonat që mbeten pa energji janë: Laknas dhe nje pjesë e zonës së Domjes, nga ora 9:30 deri ne 13:00. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0096750259399414
array(1) { ["section"]=> string(86) "punimet-nga-oshee-keto-jane-zonat-qe-do-te-mbeten-pa-energji-elektrike-ne-tirane-87594" }