Hapësire reklamuese

Aktualitet

Punësimi i mësuesve, ministria e Arsimit bën njoftimin e rëndësishëm: Duke filluar nga sot…

Shkruar nga Newsbomb

Ministria e Arsimit bën njoftimin e rëndësishëm për të të gjithë mësuesit që duan të fitojnë një vend pune përmes konkursit në portalin Mesues për Shqiperinë.

Ministria i njofton të gjithë aplikuesit se duke filluar nga dita e sotme duhet të paraqiten në DAR për të marrë Formularin e Aplikimit sepse duhet të rregjistohen online për të mbajtur Pikët e Dosjes dhe Provimit.

NJOFTIMI I MINISTRISË SË ARSIMIT

Prej dites se sotme date 19.01.2018 deri ne daten 31.01.2018 ju njoftojme se:

1. Te gjithe kandidatet e Portalit 2016-2017 te cilet jane ne pritje per tu punesuar apo te punesuar tashme me kontrate te perkoheshme (L.Lindje, etj) dhe duan te vazhdojne te jene pjese e Portalit "Mesues per Shqiperine" te paraqiten ne DAR per te marre Formularin e Aplikimit sepse duhet te rregjistohen online per te mbajtur Piket e Dosjes dhe Provimit. Keta mesues vetem do te kryejne rregjistrimin ne sistem dhe nuk jane te detyruar te japin perseri Provimin kete vit.

2. Te gjithe kandidatet qe kane dorezuar dosjen per tu futur ne Portal apo per te permiresuar Piket duhet te paraqiten ne DAR per te marre formularin e pikeve i cili sherben per te bere rregjistrimin online qe te mund te jene pjese e Provimit.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese