Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
75 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Punë ditë e natë, Veliaj poston videon nga “5 Maji”: Lagjet e rindërtimit do shkruajnë historinë urbane të Tiranës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

d957d28b3863299355c5a5d6e7bfb450

Në lagjen e re që po ndërtohet te Bregu i Lumit në kryeqytet, në kuadër të projektit për Rindërtimin, puna vijon edhe natën që pallatet të jenë sa më shpejt gati. Në mënyrë që banorët e prekur nga tërmeti shumë shpejt të hyjnë në shtëpinë e tyre.

Kryetari i Baskisë së Tiranës Erion Veliaj poston videon në rrjetet sociale ku thekson se lagjet e rindërtimit do shkruajnë historinë urbane të Tiranës.

“Sapo nisi turni i 3-te te #Riverside

Çdo familje e prekur, apartament te ri

Bonus qeraje gjer ne perfundim

Kontrate porosie qe nga java tjeter

Hipoteke dhe çelsat ne dore ne fund

Pertej pengesave e trolleve, lagjet e rindertimit do shkruajne historine urbane te TR!”, shkruan Veliaj në Twitter.

Lagjja e re “5 Maji” do të ndërtohet nga themelet për 11 mijë banorë dhe do të kthehet në një qendër të re policentrike të Tiranës. Me një infrastrukturë moderne dhe akses të garantuar në shërbime cilësore publike e private, nga shkollat e kopshtet te njësitë tregtare, me parqe e mjedise sportive, si edhe institucione shtetërore.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img