Tirana
light rain
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
88 %
1kmh
75 %
Sht
29 °
Die
26 °
Hën
30 °
Mar
31 °
Mër
33 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

“Puna e 9 muajve u rrënua në pak minuta nga breshëri”, Braçe thirrje qeverisë: Mbuloni shpenzimet, në shtator s’do ketë kush para për të mbjellë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputeti i PS, Erion Braçe ka publikuar një video nga disa fshatra të Korçës, ku shihet sesi breshëri ka rrënuar grurin dhe të mbjellat.

Ai shkruan se puna e 8-9 muajve është shkatërruar në pak minuta breshër teksa i bën thirrje qeverisë që të mbulojë shpenzimet, ndryshe në shtator askush nuk do të ketë para për të mbjellë.

albsig

Postimi i plotë i Braçes:

#GRURI

ZEMRA COPASH!

ORMAN, REMBEC, POJAN, EKONOMIA ME E MADHE E GRURIT NE JUGLINDJE,

E SHKATERRUAR!

Puna e 8-9 muajve, rrenuar ne 30 minuta pardje nga bresheri.

Super prodhimi i fushes se Maliqit ne Korce ne 90% te tij eshte bere keshtu.

Jane te ardhurat e vetme te nje bujku qe nuk do te jene me!

Eshte gruri dhe KJO ESHTE VERTETE FATKEQESI NATYRORE!

DUHET MBULUAR E GJITHA NGA QEVERIA, NDRYSHE NE SHTATOR NUN KA ME PARA TE MBJELLE KUSH!

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img