Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
E shtunë, 25 Qershor, 2022
spot_img

Pudra “Johnson’s Baby” i shkaktoi kancer, gjykata urdhëron kompaninë t’i paguajë 417 milion dollarë dëmshpërblim

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Avokati i Echeverria, Mark Robinson, tha se klientja e saj po trajtohet për kancer në një spital të SHBA-ve, dhe se shpreson që vendimi i gjykatës të detyrojë Johnson & Johnson të vendosë paralajëmrime shtesë në produktet e saj.

albsig

spring

“Znj Echeverria po vdes nga ky kancer ovarian dhe ajo më tha se gjithçka që donte të bënte ishte të ndihmonte gratë e tjera anembanë vendit që kishin kancer ovarian për shkak të përdorimit të Johnson & Johnson për 20 apo 30 vjet me rradhë”, tha Robinson. /Newsbomb.al

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img