Tirana
fog
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
20 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
3 °
E martë, 18 Janar, 2022
spot_img

‘Puçi’ i Agim Kajmakut në Vorë, një ditë para largimit shkarkoi zëvendësen e Belinda Ballukut (LUFTA PËR POSTIN)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kështu, në tre muajt e vetëm të tij si kryebashkiak i Vorës, punoi me dy nënkryetarë, Hekuran Brahimajn dhe Laureta Omerin, raporton ‘’ABC news’’ pas investigimit të gazetares Esjona Konomi. Por, një ditë përpara se KQZ ta largonte nga detyra si subjekt i dekriminalizimit, ai shkarkoi dy nënkryetarët, ndërkohë që në bashki përflitej se e përzgjedhura e Ballukut, Laureta Omeri do të merrte detyrën e përkohshme të kryetares së bashkisë.

Në vend të dy nënkryetarëve, Kajmaku ka emëruar shefin e tij të kabinetit Gent Picari, i cili edhe tani që Kajmaku nuk është në detyrë ka marrë funksionet e kryetarit të bashkisë. Kështu, Agim Kajmaku sërish kontrollon bashkinë e Vorës.

Sipas ‘’ABC news’’, dy nënkryetarët janë përpjekur të shpallin të paligjshëm dy urdhërat e shkarkimeve, por asnjë insitucion nuk i ka rrëzuar ato.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img