Tirana
light rain
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
87 %
3.6kmh
100 %
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
13 °
E martë, 28 Mars, 2023

Publikoi videon nga makina pa rrip sigurimi, gjobitet kryeministri Rishi Sunak  

Lajme të ngjashëm

Kryeministri britanik Rishi Sunak është gjobitur pasi nuk ka vendosur rripin e sigurimit, teksa ndodhej si pasagjer në një makinë.

Pamjet u bënë virale në rrjetet sociale shumë shpejt. Ishte vetë Sunak që publikoi një video në rrjete sociale, ku shihej brenda makinës së tij por ajo që tërhoqi vëmendjen ishte mungesa e rripit të sigurimit.

Një zëdhënës tha se “kryeministri e pranon plotësisht se ky ishte një gabim dhe ka kërkuar falje. Sigurisht që ai do të respektojë dënimin e caktuar.”

Kjo është hera e dytë që Sunak gjobitet në 12 muajt e fundit pasi ai u ndëshkua nga Policia angleze për pjesëmarrje në një festë në Downing Street gjatë izolimit. Pasagjerët e kapur pa rripin e sigurimit në Britani mund të gjobiten me 100 paund.

Më shumë