Tirana
few clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
77 %
3.1kmh
20 %
Pre
13 °
Sht
16 °
Die
17 °
Hën
14 °
Mar
11 °
E premte, 31 Mars, 2023

Publikoi mesazhe dhe foto +18 të Arta Nitaj, flet Youtube-ri britanik: Nuk i pëlqeu që e refuzova, më tha “gay”

Lajme të ngjashëm

Youtuberi i njohur britanik Teddy Grey ka qenë në vëmendje të mediave shqiptare, pasi ka hedhur akuza të rënda ndaj modeleve shqiptare, konkretisht Arta Nitaj dhe Arta Elezaj.

Teddy Grey, i cili komenton shpesh në kanalin e tij projekte muzikore të artistëve shqiptarë, ka publikuar në llogarinë e tij zyrtare në Instagram disa statuse, mesazhe ku e akuzon Nitajn se i ka marrë para në këmbim të një nate me të.

Më pas ai ka publikuar një foto të modeles tjetër Arta Elezaj në shtrat me një mashkull teksa shkruante: “Me sa duket, të gjitha këto ‘figura publike’ janë në të njëjtin kategori prostitutash”.

Pas të gjithë zhurmës së krijuar ai ka sqaruar disa detaje në një intervistë me ‘Expuls.mk’ lidhur me njohjen me Arta Nitajn, kontaktet, e deri tek arsyeja e publikimit të fotos nudo dhe biseave. Grey ka zbuluar se njohja me Artën ka ndodhur nëpërmjet një shoqeje të përbashkët, por sipas tij ata nuk dolën bashkë kurrë.

“Njohja ime me Artën erdhi përmes një shoqeje të përbashkët, mirëpo nuk dolëm bashkë kurrë. Ajo ishte e paguar për një takim, i cili nuk u realizua kurrë. Nga aty ajo shprehu qartë pëlqimin për mua, por unë nuk tregova aspak interes, gjë që e zemëroi atë jashtëzakonisht shumë.

Ajo filloi të më flasë për mënyrën se si janë burrat në të vërtetë duke i cilësuar si “derra”, por sa për ironi të fatit si mund ti quaj në këtë mënyrë, kur ajo vet ua ka shitur trupin e saj burrave të tjerë, dhe duke vazhduar të postoj foto gati lakuriq, si mund që ajo ti fajësoj burrat për mënyrën se si ata sillen.

Ajo tregon, jo vetëm nga veprimet e saja, por edhe ndaj shumë gjërave të tjera, se nuk e ka problem të seksualizohet nga meshkujt kur kjo i sjell para”, tha Teddy.

Ai madje ka thënë se pasi nuk i dha vëmendje ajo ka nisur ta shaj e madje e ka quajtuyr “gay”.

 “Pas të gjitha ndodhive, unë nuk u mora fare më me hipokrizinë e saj, dhe në vend që të sqarohej si një e rritur ajo kaloi në ofendime duke më thënë “gay i ndyrë” dhe më pas më bllokoi. Unë kam një grua dhe 2 fëmijë, kështu që lidhja me Artën nuk më interesoi kurrë” ka treguar ai.

Më shumë