Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
55 %
4.1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
26 °
Enj
27 °
Pre
23 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Publikoi databazën për patronazhistët, Apeli zmbraps SPAK-un: Serveri i Lapsi.al nuk do të sekuestrohet

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Posaçme e Apelit ka rrëzuar kërkesën e SPAK-ut për sekuestrimin e serverave të portalit Lapsi.al.

Kjo media në administrim të gazetarëve Andi Bushati dhe Armand Shkullaku publikoi databazën me të dhënat e 910 mijë qytetarëve, duke ngritur si problem çështjen e patronazhistëve.

Dy gazetarët e njohur u paraqitën sot në gjykatën e Posatçme të Apelit ku u zhvillua seanca gjyqësore mes Lapsi.al dhe Prokurorisë Speciale lidhur me pretendimin e kësaj të fundit për të sekuestruar serverat, kompjuterat dhe celularët e gazetarëve.

Seanca e cila drejtohet nga gjykatësi Dhimitër Lara u zhvillua pas ankimimit në Apel të Lapsi.al që u detyrua me një vendim të shkallës së parë të dorëzonte provat duke rrezikuar të identifikonte burimin e tij të informacionit.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img