Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
93 %
1kmh
0 %
Hën
20 °
Mar
20 °
Mër
19 °
Enj
17 °
Pre
17 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

Publikohet VIDEO-MOMENTI i tmerrit në stacionin e trenit në Gjermani, 36-vjeçari sulmoi me sëpatë udhëtarët

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Të paktën dy persona janë arrestuar nga policia ndërsa një tjetër është shpallur në kërkim në Dusseldorf pasi policia ka ngritur dyshime për sulme terroriste.

Sipas mediave gjermane, autori qëlloi me sëpatë disa persona në një stacion treni ku janë plagosur 7 perosna. Ndërkohë, forcat anti-terror kanë rrethuar stacionin e trenit në Dusseldorf. Siç ka njoftuar policia në mbrëmje, agresori është 36 vjeçar dhe me origjinë nga ish Jugosllavia, por që banon në Ëuppertal. Sipas gjitha gjasave ai ka vuajtuar nga sëmundje psikologjike.

[iframe width=”560″ height=”360″ src=”https://www.youtube.com/embed/0MrB0IVVSc4?ecver=1″ frameborder=”0″ allowfullscreen ]
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img