Tirana
few clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
44 %
4.6kmh
20 %
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Publikohet VIDEO, ky është momenti kur dy trenat përplasen në Egjipt; vdiqën 32 persona dhe mbi 100 të plagosur

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Pamje të rënda këto që do të shihni më poshtë. Kamerat e sigurisë kanë filmuar tronditës kur dy trena pasagjerësh përplasen në Egjiptin jugor, duke lënë të paktën 32 të vdekur dhe rreth 100 të plagosur, ndërsa vagonët e shumtë dolën nga shinat dhe u kthyen përmbys.

Mediat vendase shkruajnë se përplasja ndodhi në provincën Sohag, 285 milje në jug të Kajros. Raportohet se persona të paidentifikuar kanë tërhequr frenin e urgjencës në një tren të drejtuar nga Luxor për në Aleksandri, duke bërë kështu që ai të ndalonte në shina.

Si pasojë, një tren i dytë që shkonte nga Asëan në Kajro, më pas u përplas në të nga mbrapa. Presidenti Abdel-Fattah tha se ai po vëzhgon situatën dhe se personat përgjegjës do të mbajnë përgjegjësi.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img