Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
83 %
1kmh
0 %
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
Die
41 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

Publikohet vendimi i CAS për ndeshjen Serbi- Shqipëri

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

afbe8f0d80904a178775a48726df2cac

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) ka publikuar vendimin final për ndeshjen Serbi -Shqipëri ku nënvizohet se Paneli i CAS nuk ka gjetur prova se ekipi i kombëtares shqiptare të futbollit ka refuzuar të vazhdojë lojën pas urrdhërit të lëshuar nga arbitri i ndeshjes.

Në vendimin e publikuar për mediat gjithashtu thuhet se “CAS” nuk ka patur prova as për vendimin e arbitrit të ndeshjes që lojtarët të rikthehen në fushën e blertë.

Më tej thuhet se paneli i “CAS” ka konstatuar se ndërprerja e ndeshjes dhe braktisja eventuale e saj ka ardhur si pasojë e gabimeve të organizatorëve, administratorëve dhe akteve të dhunës të ushtruara mbi futbollistët shqiptarë.

CAS shprehet se faji për dronin e fluturuar në stadiumin e Beogradit i mbetet Shqipërisë, për të cilën Federata Shqiptare e Futbollit duhet të paguajë gjobën prej 100 mijë euro.

cas2

Më shumë

spot_img
spot_img