Tirana
clear sky
30.9 ° C
30.9 °
30.9 °
33 %
2.6kmh
3 %
Mër
31 °
Enj
30 °
Pre
32 °
Sht
30 °
Die
26 °
E mërkurë, 25 Maj, 2022
spot_img

Publikohet renditja zyrtare e shteteve, ja kur do të këndojë Ronela Hajati “Sekret”në Eurovision

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Këngëtarja Ronela Hajati do të jetë përfaqësuesja e Shqipërisë në “Eurovision” për vitin 2022. Kënga e saj “Sekret” fitoi çmimin e parë në Festivalin RTSH.

“Eurovizioni” ka publikuar zyrtarisht renditjen e shteteve për paraqitjet e tyre në dy netët e para. Shqipëria do të performojë natën e parë në gjysmë finale, në Festivalin e  Eurovisionit.

Shorti i ndarjes së performancave në gjysmëfinalen e Eurovision Song Contest 2022 u zhvillua në Palazzo Madama, Itali. Këtë vit festivali më i madh muzikor evropian do të zhvillohet në datat 10, 12 dhe 14 maj në Pala Olimpico në Torino, Itali.

“Ok, tani jam e frikësuar”, shkroi Ronela Hajati, e cila do të përfaqësojë në mënyrë dinjitoze Shqipërinë me këngën “Sekret”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img