Tirana
heavy intensity rain
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
76 %
3.1kmh
75 %
Hën
11 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
E hënë, 27 Mars, 2023

Publikohet propozimi i parë i PD-së për zgjedhjet e 6 Marsit, ja cilin ka zgjedhur dega e Durrësit si kandidat për kryetar bashkie

Lajme të ngjashëm

Luan Hoti është emri i propozuar nga dega e Partisë Demokratike e Durrësit si kandidat për kryetar bashkie në zgjedhjet e 6 Marsit.

Dega e PD në Durrës ka miratuar propozimin dhe e ka dërguar për miratim në Kryesi, ku Luan Hoti duhet të marrë besimin e kryedemoklratit Basha dhe anëtarëve të tjerë.

Ky është kandidati i parë i propozuar nga PD, ndërkohë që kundërshtarët e Hotit do të jenë Emirjana Sako e Partisë Socialiste dhe Ardian Muka i koalicionit ”Shtëpia e Lirisë”.

Më shumë