Tirana
clear sky
36.5 ° C
36.5 °
36.5 °
18 %
1kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
39 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
38 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Publikohet LISTA me EMRAT e kandidatëve për anëtar të Këshillit Kombëtar, PD miraton 11 ndryshime në statut

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Partia Demokratike ditën e sotme ka zhvilluar mbledhjen e Kryesisë, ku u diskutua për rezultatin e zgjedhjeve të 25 prillit, të cilat PD i konsideron një “masakër zgjedhore”.

Gjatë mbledhjes së sotme PD miratoi edhe listën me emrat e kandidatëve për anëtar të Këshillit Kombëtar, nga të cilët do të zgjidhen 300 anëtarë, ku s’do të ketë më pak se 30% femra dhe jo më pak se 15% të rinj nën 35 vjeç.

Kjo është lista e kandidatëve të PD për anëtar të Këshillit Kombëtar

Gjithashtu Komisioni i Përhershëm Statutor i PD-së, i ëprbërë nga Gazment Bardhi, Edmond Spaho, Belind Këlliçi, Jorida Tabaku, Enkelejd Alibeaj, Enno Bozdo dhe Grida Duma miratoi 11 ndryshime në statutin e PD-së.

Këtu mund të lexoni ndryshimet në statutin e Partisë Demokratike

LEXO EDHE: Përfundon mbledhja e Kryesisë së Partisë Demokratike, debate mes Gazment Bardhit dhe drejtuesve politikë për analizën e “masakrës zgjedhore”

Më shumë

spot_img
spot_img