Tirana
clear sky
22 ° C
22 °
22 °
53 %
3.1kmh
0 %
Pre
20 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

Publikohet lista e plotë, nga sot këto biznese fillojnë punën nga ora 05:00 deri në 17:30 (E PLOTË)

spot_img

Lajme të ngjashëm

ab923cf41363feedd562aadaec347ed7

Nga dita e sotme do të rifillojnë punën disa biznese, duke respektuar rregullat e vendosura kundër Covid, për të shmangur përhapjen e pandemisë.

Ministrja e Shëndetësisë bëri dje me dije se nga e hëna do të lejohen të ushtrojnë aktivitetin bizneset: dyqane veshjesh,  tekstilesh, këpucësh dhe artikujve prej lëkure, të luleve, bimëve, të kafshëve të shtëpisë dhe ushqimit të tyre, paisje sportive dhe shërbime taksi, agjenctë imobilare, pajisje të ndriçimit dhe artikujve shtëpiakë.

Lista e plotë e bizneseve që hapen nga dita e hene, është kjo e renditur më poshtë përmes foto-galerisë. Keto biznese lejohen të ushtrojnë veprimtarinë e tyre nga ora 05:00-17:30, vetëm duke plotësuar dhe zbatuar protokolleve të miratuara, duke siguruar kushtet e detyrueshme higjieno sanitare dhe respektimin e distancimit fizik, për të garantuar sigurinë e qytetarëve dhe punonjësve.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img