Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Publikohet LISTA E PLOTË e kandidatëve të PD-së për zgjedhjet e 25 prillit, konfirmohet Ervin Salianji (EMRAT)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

40497a366152df5be57b1f2c463c67ea

Kryetari i PD-së është duke zhvilluar ende mbledhjen me Kryesinë e PD-së, ku janë propozuar dhe renditur emrat e kandidatëve për deputetë në 12 qarqet e vendit, që do të garojnë në zgjedhjet e 25 prillit.

Burime për mediat bëjnë me dije se emrat e mëposhtëm janë emrat që ka vendosur Basha, Kryesia dhe Këshilli Kombëtar e që do të jenë ekipi i cili do të garojë më 25 prill 2021.

Lista e Tiranës kryesohet nga kreu i PD Lulzim Basha, ndërkohë që janë dhe disa nga figurat kryesore të PD, si Berisha, Tabaku, Vokshi, Shehaj, Duma, nuk mungojnë as emrat e aleatëve.

Vihet re konfirmimi i Salianjit në Korçë. Në Kukës, listat kryesohet nga Flamur Hoxha i ndjekur nga Isuf Çela. Në Gjirokastër lista e kandidatëve kryesohet nga Tritan Shehu.

TIRANË

Lulzim Basha
Jorida Tabaku
Alfred Rushaj
Albana Vokshi
Sali Berisha
Agron Shehaj
Fatmir Mediu
Grida Duma
Shpëtim Idrizi
Belind Këlliçi
Vangjel Dule
Mesila Doda
Dashamir Shehi
Flamur Noka
Orjola Pampuri
Aldo Bumçi
Ivi Kaso
Oriela Nebiaj
Gent Strazimiri
Mirela Tabaku
Sali Shehu
Çlirim Gjata
Enkeleda Sallaku
Dorian Teliti
Ariana Çela
Taulanda Jupi
Lediana Fratari
Mimoza Hajdarmataj
Gentian Muça
Mirash Shkodra
Myqerem Deliu

KUKËS

Flamur Hoxha
Isuf Çelaj
Shyrete Koka
Admir Sinamati
Demish Kastrati
Vjollca Omuri

GJIROKASTËR

Tritan Shehu
Roland Bejko
Entela Shehaj
Kosta Barka (PDBNJ)
Myszfer Elezi
Joana Qerollari
Bajram Hysa

DIBËR

Xhelal Mziu
Kreshnik Çollaku
Dhurata Çupi
Edmond Isaku
Luan Haka
Irini Shehu
Shaban Izvira
Denisa Vata
Jeton Kaloshi

BERAT

Tomorr Alizoti
Kasem Mahmutaj
Aferdita Kushi Gjini
Bukar Hoxhaj
Pëllumb Nako
Alketa Muakavelati
Ardit Benja
Denis Sahatçi
Ermira Arizi
Muharrem Hoxhaj

SHKODËR

Helidon Bushati
Emilia Koliqi
Ramadan Likaj
Greta Badeli
Zef Hila
Ludovik Hasanaj
Bardh Spahia
Nard Ndoka
Izmira Ulqinaku
Aldo Gega
Arben Gjuraj
Helga Sallaku
Hile Kola
Ermira Çobaj

ELBASAN

Gazment Bardhi
Flutura Açka
Lefter Gostenja
Dashnor Sula
Eugen Isai
Zheni Gjergji
Luçiano Boçi
Fadil Merzheku
Qani Xhafa
Lumturi Hasa
Durim Çekrezi
Ibrahim Sako
Gladiola Çala
Anila Bishqemi
Ardian Zeneli
Mehdi Shehu
Erlind Gurra
Leonard Karaj
Megi Balliu
Skënder Hasa

FIER

Enkelejd Alibeaj
Eralda Tase Bano
Saimir Korreshi
Luan Baçi
Nusret Avdulla (PDIU)
Ilda Dhori
Agron Kapllanaj
Eduart Sharka (PAA)
Shpëtim Axhani (PLL)
Ndriçim Bali
Alketa Lugaj
Dilver Kamberi
Edmond Çepele
Elisabeta Rredhi
Jakup Beqiri
Ledio Kastrati
Eriselda Prishta
Roel Zoga
Leonard Peleqi
Ardian Ferro
Edi Nushi
Ledia Shehu

KORÇË

Edmond Spaho
Sorina Koti
Ervin Salianji
Bledion Nallbati
Salaudin Jakupllari
Marjeta Halili
Andrea Mano
Alfred Gega
Suela Myrtellari
Anila Hysenbegasi
Arben Kambo
Nikollaq Dongu
Landi Gusho
Kiço Tane

VLORË

Bujar Leskaj
Ina Zhupa
Fatjon Veizaj
Arber Agalliu
Gezim Ademaj (PDIU)
Nada Daullja
Jolio Dine
Julian Zoto
Nada Meçorapaj
Lasko Milto Nasti (PBDNJ)
Atird Hoxhaj
Alta Hazizi
Lorenc Dane
Edmond Fetah
Maniola Cikuli
Hysni Sharra
Ilir Gunbardhi
Afrovita Dhimojani

LEZHË

Mark Marku
Agron Gjekmarkaj
Lindita Metaliaj
Kastriot Piroli
Zef Gjoka
Roza Hila
Xholvalin Laska
Salvador Kacaj

DURRËS

Edi Paloka
Agron Duka
Merita Bakiu
Oerd Bylykbashi
Ferdinand Xhaferri
Andia Ulliri
Igli Cara
Rezart Tusha
Manjola Luku
Blerina Reçi
Sean Pema
Erzen Laçi
Eriselda Kalia
Aulon Kalaja
Artjon Bajramaj
Arjeta Keçi
Armand Brahimaj
Irma Jorgoni
Edlira Devolli

Lista me emrat e ish-deputetëve që nuk u kandiduan:

Luciano Boci

Genc Pollo

Hekuran Hoxhalli

Klevis Balliu

Andon Frrokaj

Romeo Gurakuqi

Lorenc Luka

Halim Kosova

Xhemal Gjunkshi

Florion Mima

Endri Hasa

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img