Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
45 %
2.1kmh
0 %
Die
30 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
38 °
E diel, 1 Gusht, 2021

Publikohet letra që Edi Rama i dërgoi Albin Kurtit pas fitores në zgjedhjet e 14 shkurtit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ca0a3711b70d1ec6288ab2a4c2214d6f

Lëvizja Vetëvendosje ka publikuar ditën e sotme letrat e urimit që kreu i kësaj partie ka marrë pas fitores në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Mes tyre është edhe letra që Kurti ka marrë nga kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, të dërguar në 15 shkurt, një ditë pas zgjedhjeve parlamentare.

Në letër Rama i uron fitoren për fitoren në zgjedhje, ndërsa shprehet se dëshiron që qeveria e re të shënojë zhvillime domethënëse në përballimin e sfidave  transatlantike të Kosovës si dhe në dialogun e bashkëpunimin me fqinjët.

Marrëdhëniet me Kurtit dhe Ramës nuk kanë qenë shumë të mira që nga koha kur Kurti ishte kryeministër i Kosovës, për shkak se kishin mospërputhje për mini-shengenin ballkanik.

155154375_526845848304776_287951247971941046_n-1-463x600.jpg

Më shumë

spot_img
spot_img