Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
93 %
1kmh
100 %
Die
10 °
Hën
12 °
Mar
13 °
Mër
14 °
Enj
8 °
E shtunë, 26 Nëntor, 2022

Publikohet fotoja e parë zyrtare e familjes mbretërore, Charles krah Camillës, s’mungon dhe trashëgimtari i fronit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Fotoja zyrtare e familjes mbretërore është publikuar për herë të parë pas marrjes së fronit si monark të Charles III. Krah mbretit të ri, në foton e publikuar nga “Buckingham Palace” duket trashëgimtari i fronit William, Princesha e Wellsit Kate dhe bashkëshortja e Charles, Mbretëresha Camilla.

Sipas mediave fotoja u bë në Pallatin Buckingham një natë përpara funeralit të Mbretëreshës Elizabeth II përpara një pritjeje shtetërore të organizuar nga mbreti për krerët e shteteve. Në foto, mbreti përqafon gruan e tij Camilla.

Në të majtë William, duke mbajtur gruan e tij për dore. Të katër protagonistët janë veshur me të zeza, sipas diktatit të zisë, burrat me kravatën e zezë dhe të katërt janë duke buzëqeshur.

 

Më shumë
spot_img


spot_img