Tirana
broken clouds
18 ° C
18 °
18 °
68 %
4.6kmh
75 %
Sht
17 °
Die
20 °
Hën
24 °
Mar
24 °
Mër
18 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Publikohet EXIT POLL: PS KRYESON! Por ja sa MANDATE marrin PS, PD dhe LSI

spot_img

Lajme të ngjashëm

Publikohet exit poll i parë që zgjedhjet parlamentare në 2021 në Shqipëri.

Rezultati i exit poll të “Euronews Albania”, është befasues, duke i nxjerrë dy partitë më të mëdha shumë afër njëra-tjetrës por edhe pranë pragut të 71 mandateve.

Megjithatë, është Partia Socialiste ajo që kryeson me 67 deri në 71 mandate, PD me 61 deri në 65 mandate dhe LSI me 6 deri në 8 mandate.

Rezultatet e exit poll:

PS 67-71 mandate

PD 61-65 mandate

LSI 6-8 mandate

PSD 1-2 mandate

178687222 664232297868424 8805444981300897739 n
Mandatet sipas exit-poll nga Euronews Albania
spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img